مــنـــابـع

این دریچه شما را به سوی اطلاعات کاملی از وضعیت کتابخانه انستیتوت رهنمایی میکند، که شامل لست کتابها، فلم و تصویر میگردد.

انستیتوت تعلیمات هنر ها  ومعماری افغانی فیروزکوه دارای یک کتابخانه مجهز با تمام امکانات آموزشی می باشد.     این کتابخانه دارای ۲۵۰۰ جلد کتب تعلیمی و آموزشی  مسلکی و عمومی  می باشد که البته تعدادی از  این کتابها در داخل کشور قابل دسترس نمی باشند و از خارج از افغانستان خریداری گردیده اند. کتابخانه انستیتوت دارای یک دیتابس فوق العاده جامع می باشد که معلومات کافی  درباره کتابها در ان ثبت و راجستر گردیده است . مراجعه کننده گان میتوانند به ساده گی تمام کتاب مورد نظر خود را جستجو و آدرس آن را در کتابخانه به دست بیاورند.  تمام کتابهای کتابخانه انستیتوت  به زبان های ملی (دری و پشتو) و زبانهای  خارجی (انگلیسی .فرانسوی.روسی .جرمنی ) تحریر گردیده اند. کتب موجود در کتابخانه انستیتوت به کتگوری های زیر بخش بندی گردیده است:

 1. زیورات سازی
 2. جواهرات تراش
 3. سرامیک و کاشی سازی
 4. خطاطی و مینیاتوری
 5. نجاری
 6. تذهیب
 7. هنر
 8. تاریخ
 9. جعرافیه
 10. ادبیات دری  و پشتو
 11. کمپیوتر
 12. انگیسی
 13. دیزاین
 14. گرافیک
 15. فرهنگ  لغات
 16. علوم دینی
 17. آموزشی
 18.  داستان
 19. مجلات

این کتابخانه  هر ماه به تعداد 100 الی 200 جلد کتب جدید را هم از داخل و هم از خارج کشور خریداری نموده و به تعداد کتب در کتابخانه می افزاید.

همچنان کتابخانه انستیتوت دارای تسهیلات ذیل مییاشد :

اتاق مطالعه :
دراین اتاق که یک فضای امن وآرام برای مطالعه ساخته شده است، برای امور تحقیق و مطالعه مراجعین در هر زمان ممکن باز و قابل استفاده است. درهیمن اتاق دو دستگاه کمپیوتر نیز برای استفاده مراجعین تدارک دیده شده است.

انترنت:  
مراجعه کننده گان در صورت نیاز میتوانند از تسهیلات انترنتی که در کتابخانه موجود است، استفاده نمایند.

اتاق دیزاین:  
اتاق دیزاین با امکانات  کافی  برای امور دیزاین و گرافیک  تهیه گردیده است وهمچنان تعدادی زیادی از دیزاین های تاریخی آثار هنری نیز دراین اتاق جهت مراجعه و تحقیق  استفاده کننده گان موجود می باشد.

شما می توانید لست کتب موجود را از اینجا بدست بیاورد.